MLADI UMETNICI IZ BOSILEGRADA DEO LIKOVNE KOLONIJE U BUGARSKOJ

Članovi likovne sekcije u okviru Sportskog saveza opštine Bosilegrad učestvovali su na dečijoj likovnoj koloniji, koja se održala od 27. do 29. septembra u bugarskom gradu Ćustendilu.

I ove godine mladi umetnici su nalazili  inspiraciju u voćnjacima i povrtnjacima u Ćustendilu kao sledbenici velikog bugarskog slikara Vladimira Dimitrova –Majstora, slikajući na mestima gde je boravio. Radovi nastali tokom kolonije su prikazani na izložbi u okviru festivala „Praznik plodnosti 2019“.

Rukovodilac likovne sekcije Ljubiša Penev, profesor likovne kulture istovremeno i inicijator da deca iz Bosilegrada i ove godine učestvuju na likovnom konkursu, kaže da je zadovoljan organizacijom manifestacije tokom trodnevnog boravka u opštini Ćustendil, koja je organizator događaja, dok je prevoz obezbedio Sportski savez opštine Bosilegrad.